Glezniecība

Lozovojs Aleksandrs

piedāvājumā 14 darbi

Aleksandrs Lozovojs / Александр Лозовой (1949) 

Aleksandrs Lozovojs ir atzīts krievu neatkarīgais mākslinieks. Dzimis 1949. gadā. Meistara darbi tiek izstādīti Puškina Valsts tēlotājmākslas muzejā (Maskava), Valsts krievu muzejā (Sanktpēterburga), Maskavas Modernās mākslas muzejā, Zimmerli mākslas muzejā Ņūdžersijā (ASV), kā arī citos muzejos un privātkolekcijās. Lozovoja gleznas tika pārdotas MacDougall's un Sotheby's izsolēs.
Lozovojs šobrīd ir vienīgais dzīvais krievu mākslinieks, kurš mācījās tieši pie krievu avangarda meistariem. Viņa skolotāja bija Varvara Bubnova (1886 - 1983), kura strādāja un piedalījās izstādēs kopā ar V. Kandinski, K. Malēviču, P. Filonovu, A. Rodčenko un citiem. Varvara Bubnova bija viena no ievērojamākajiem pasaules avangarda pārstāvjiem, latviešu mākslinieka Voldemāra Matveja sieva un līdzgaitniece. Bubnova savu dzīvi veltīja Matveja teorētiskā mantojuma saglabāšanai un viņa darbu publicēšanai. Daudzus gadu pēc Matveisa nāves Bubnova centās nodot mākslinieka pētījumus jaunām paaudzēm.
Aleksandru Lozovoju pilnā mērā var saukt par Voldemāra Matveja sekotāju. Viņa darbos ir neredzama saikne gan ar Matveju, gan ar Bubnovu. Pie Bubnovas Lozovojs mācījies 12 gadus. Aleksandra Lozovoja tēvs arī bija slavens mākslinieks - Nikolajs Lozovojs (1901 - 1992), 1920. gados viņš mācījās pie Malēviča un Filonova ... bet viņa tēvs uzskatīja, ka dēlam jāmācas gleznot pie Bubnovas.
Protams, Aleksandrs Lozovojs ir Bubnovas un Matveja tradīciju pēctecis. Kā Bubnovas izstāžu kurators Krievijā Lozovojs saglabā savu un Matveja mantojumu. Tātad, Lozovojs piedalījās Matveja izstādes organizēšanā Maskavā, Puškina Tēlotājas mākslas muzejā. Pamatekspozīciju veidoja Latvijas Tēlotājas mākslas muzeja kolekcija. Kā arī pēc Lozovoja iniciatīvas un ar viņa priekšvārdu 2002. gadā Matveja darbs "Faktura", 1914. gads, tika pārpublicēts.
2008. gadā Lozovojs izdod grāmatu, kas uzreiz kļūst par bestselleru: "Lielo meistaru kļūdas", kurā viņš norāda, ka pasaules šedevru analīze un izpēte tika veikta, pamatojoties uz Matveja izstrādātajiem principiem.
Aleksandrs Lozovojs ir neatkarīga persona glezniecībā, taču lepni sevi uzskata par konsekventu Voldemāra Matveja tradīciju pēcteci.
Neredzāmas saites ar Latviju ļauj uzskatīt Lozovoju ne tikai par krievu, bet arī par starptautisku mākslinieku. Viņa darbi kopš 1988. gada izstādīti dažādas valstīs: Krievijā, Itālijā, Vācijā, ASV, Spānijā, Dienvidāfrikā, Šveicē, Grieķijā.