Glezniecība

Bela de Kristo (Kristofy Béla)

piedāvājumā 0 darbi

Bela de Kristo /Kristofy Béla/ (1920-2006)

Bela de Kristo dzimis Ungārijā 1920.gada 15.maijā. Bela de Kristo studējis Theresianum Vīnes Universitātē. 1939.gadā sācis studēt Budapeštas Mākslas skolā. Pa vidu studijām Bela de Kristo zīmējis skatuves dekorācijas filmām, aktīvi piedalījies pirmajā Ungāru filmu klubā. Budapeštas avīzē tika publicētas arī viņa karikatūras.

Pēc studiju beigšanas Bela de Kristo devās uz Parīzi, kur viņš 1947.gadā organizēja Ungāru mākslinieku izstādi. Kamēr viņš bija Parīze, viņa mājas Ungārija okupēja Padomju armija, tā rezultātā viņš izlēma palikt uz dzīvi Parīzē. Parīze viņš bieži apmeklēja Julian Akadēmiju un La Grande Chaumier. 1948.gadā Bela de Kristo pāris reizes piedalījās izstādēs Duncan galerijā un vēlāk 1950.gadā arī The Canes izstādē Carlton galerijā. Četrus gadus vēlāk, 1954.gadā atvēra plašu darbnīcu La Rue Vignon. Šī darbnīca kļuva kā radošs centrs, kur varēja atrast profesionāļus no preses, izdevniecībām un pasaules mākslas.

Bela de Krsito darbi ir ļoti daudzveidīgi. No gada uz gadu izpausmes mainījās – Bela de Kristo veidoja maketus, fotomontāžas, ilustrēja bērnu grāmatas, izdeva karikatūru grāmatas un veidoja teātru skatuves dekorācijas. Izmantojot precīzu kubisma formātu de Kristo darbi parāda ļoti jūtīgu un maigu skatu uz dzīvi. Agrīnajā periodā viņš ievērojami iespaidojās no Krievu konstruktīvista Malēviča un arī no Picasso mākslīgajiem kubisma darbiem. Viņa darbos var redzēt gan humoru, gan naivumu. Viņš mīlēja krāsas. Harmoniski toņi, lauztas līnijas un gaisma daudzveidīgās perspektīvās – Kubisms.

Pēc attālināšanās no Parīziešu dzīves, Bela de Kristo pārcēlās uz Normandiju, kur viņš nomira 2006.gadā.