Izstādes


2024.01.24

NO 24. 01 LĪDZ 24. 02 LAIPNI AICINĀTI APMEKLĒT GLEZNOTĀJA ALFEJA BROMULTA IZSTĀDI

Galerijas piedavājumā ir vairāk nekā 30 mākslinieka darbi, pārsvarā tas ir ainavas, ziedu kompozīcijas, portreti un akti. Alfejs Bromults bijis izcils gleznotājs, reālistiskās glezniecības pārstāvis, tāpēc ja esat klasiskās glezniecības cienītājs gaidīsim Jūs galerijā Brīvības iela 142


2023.03.17

AlVJA PĪZEĻA PERSONĀLIZSTĀDE LIDOJUMS

Izstāde skatāma no 28. marta 

Mākslinieks par izstādi:

Kā Jūs attēlotu lidojuma sajūtas? Vai tās vispār var attēlot? Satraukums, pacēlums, atraušanās no zemes, emocionāli nepatīkamas sajūtas, bailes, bezpalīdzība, atdošanās debesīm. Sirds pukst straujāk.Vai arī pozitīvas emocijas un piedzīvojuma sajūta?

Man bieži cilvēki  pasūta uzgleznot peonijas. Tās vispār ir sarežģīti gleznojamas puķes- daudz ziedlapu, daudz smalku krāstoņu  Kad ķeros pie darba,es īstenībā negleznoju peonijas, es gleznoju sajūtas par tām. Un tā arī šī izstāde atspoguļo nevis pašu lidojumu, bet sajūtas par to.2023.02.15

JURA UTĀNA PERSONĀLIZSTĀDE ANATOMISKI EROTISKAS VARIĀCIJAS

Juris Utāns (1959-2022) bija latviešu gleznotājs. Strādājis kritiskā reālisma, sociāli aktīvas un politiskas mākslas laukā. Jura Utāna darbiem raksturīgs humors un ironija par sabiedrībā aktuāliem, rezonējošiem notikumiem. Viņš pārstāvēja laikmetīgās mākslas virzienu, dēvētu par reportāžmākslu.

1984. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu. Studējis meistardarbnīcā pie Eduarda Kalniņa un Borisa Bērziņa. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1985. gada. Personālizstādes Latvijā un ārzemēs. 1994. gadā LU ieguvis maģistra grādu pedagoģijā.

Utāna darbiem raksturīgi izsist skatītājus no savas komforta zonas, darbos attainojot provocējošus sižetus un šokējošus tēlus, tajā pašā laikā atstājot estētisko un dekoratīvo vērtību.  Šajā izstādē būs apskatāmi darbi no 4 dažādiem gleznu cikliem – Pašportrets (2009), Tatū mī (2002), Prom no acīm (2006) un Impotents un agresīvs (2009). Grafiski izteiksmīgajos lielformāta darbos labi saskatāms līdzsvars starp tiešo sižetisko vēstijumu un mākslinieka tīro krāsu izjūtu. Caur dažādo darbu sērijām izteikti jūtams mākslinieka spilgtais raksturs, caur anatomiski reālistiskajiem tēliem un provokatīvo saturu skaidri nolasāms Utāna skatījums uz dažādām mūsdienu un netālā pagātnē aktuālajām sociālajām tēmām. Kā pats mākslinieks minējis : ''Varbūt es gleznoju sliktu, bet tas ir labākais, ko varu izdarīt visgodīgāk.’’


2022.11.17

Izstāde Latvijas ostas


2022.11.15

LĪGAS KALNIŅAS PERSONĀLIZSTĀDE AURUM

 

Mani izstādes *Aurum* darbi ir par laika vērtībām un noslēpumiem.

Šie gleznieciskie eksperimenti ietver gan telpas metafizikas un gan formas sociālo stāstu.

Gleznu izmēri un darbu izpildījums  veido sajūtas un uzdod jautājumus par patiesību.

Piemēram, par materiālo pasauli un par dzīvību.

Darbs *Ceļinieks* ir par monumentalitāti un vīrišķo spēku. Tas rosina sajūtas par galēju brīvību un pilnīgu misijas izjūtu cilvēka liktenī.

Zeltītā *Ķemeru sanatorija* ir veltījums bērnībai un sajūtai, ko dod monumentāla arhitektūras pētniecība ar distanci.

*Mīlestības saliņa Ķemeru parkā* ar jauniešu tēliem priekšplānā raisa skatītāja emocijas par miera un spēka attiecībām saskarsmē.

Darbs  *Vibes-sajūtas* veidots kā kolāža no studiju gadu skicēm saspiežot un koncentrējot cilvēku tēlu ekspresiju.

Glezna *Mīlu Tevi* veidota kā izpratnes par pievilkšanās spēku interpretācija. Šahs spēlē lomu tajā cik intelekts attiecībās var būt izšķirošs.

Darbs *Ķirzaciņas avotiņš Ķemeru parkā* pauž dokumentālitātes iespaidu mākslā, jo rosina skatītāju jautāt-  cik reāla un cik paliekoša ir koka arhitektūra.

Glezna *Paveries starp kājām manām - Itālija iegravēts starp tām* ir veltījums laika posmam no 23 līdz 32 gadiem manā dzīvē, kas ietvēra lielas emocijas un spēcīgus notikumus- pretstatus un harmoniju, mieru un spēku- mistiku un garīgumu. 

 2022.06.02
Lapa: