Glezniecība

Vērpe Edgars

piedāvājumā 0 darbi

Edgars Vērpe (1958)

Edgars Vērpe dzimis 1958. gadā Rīgā. 1976. gadā beidzis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un 1981. gadā Latvijas Mākslas akadēmiju.

1984. g. piedalījies izstādē „Daba, vide, cilvēks” Pēterbaznīcā Rīgā. Daudz žanru izstāde ar galvenokārt jaunu mākslinieku piedalīšanos ir it kā deklaratīva atteikšanās no pagātnes stereotipiem un jauna virziena pieteikums latviešu mākslā.

1985. un 1988. g. piedalās Baltijas jauno mākslinieku triennālēs Viļņā. 1988. gadā jauno latviešu mākslinieku izstādē „Posttradicionālisms” Maskavā. 1989. gadā latviešu gleznotāju grupas izstādē Nahamkina galerijā Ņujorkā.

1990. gadā grupas izstādē „Maigās svārstības” izstāžu zālē Latvija, Rīgā. Grupā bez E. Vērpes vēl ir vienaudži I. Iltnere, S. Krastiņa, A. Zariņa, J. Mitrēvics un Ģ. Muižnieks. Šī neformālā „sešnieku grupa” jau ir agrāk rīkojusi grupu skates, bet „Maigās svārstības” ir atšķirīgas koncepcijā. Gleznotāju grupa skatītājiem demonstrēja daiļrades procesu, plašajā izstāžu zāles telpā sākot izstādi ar neapstrādātiem mākslinieciskiem materiāliem, kas nobeigumā pārtapuši nobeigtu gleznu klāstā.

1991. g. „Kunst Europa” Oldenburgā, Vācijā.

1992. g. „Art Kontakt” Sv. Pēterburgā, Krievijā.

1991. g. pirmā personālizstāde „Klusā dzīve” galerijā Kolonna, Rīgā. Tai pašā gadā, kā arī 1993. g. izstādījies kopā ar Sandru Krastiņu Madonas mākslas muzejā un jaunajā Rīgas galerijā. Edgara Vērpes darbi atrodami Latvijas Valsts mākslas muzejā, Mākslas fondā, Tretjakova galerijas kolekcijā Maskavā un daudzās privātās kolekcijās Latvijā un ārzemēs.

 

Informācijas avots:

https://jaunagaita.net/jg193/JG193_Verpe.htm