Glezniecība

Uzticis Valters

piedāvājumā 2 darbi

Valters Uzticis (1914-1991)

Dzimis Daugavpilī kā ceturtais bērns dzelzceļa strādnieka Mārtiņa un Annas ģimenē. No 1932. līdz 1936. gadam mācījies Liepājas Mākslas amatniecības skolā. Skolas gados gleznojis dekorācijas Liepājas pilsētas Drāmas un operas teātrī. Pēc mācībām Liepājā  uzsāk arhitektūras studijas Rīgā. No 1937. līdz 1938. gadam strādā par dekoratoru Rīgā, Darba muzejā.

Pēc dienesta Latvijas armijā uzsāk studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, kur mācās pie latviešu reālpsiholoģijas meistariem A. Annusa, V. Tones, un L. Liberta. 1943. gadā absolvē profesora Ludolfa Liberta figurālās glezniecības meistardarbnīcu ar diplomdarbu „Peldētājas”.

Pēc kara, izturējis filtrācijas pārbaudes, pirmos piecus pēckara gadus pavada Talsos, tad strādā Kuldīgas Daiļamatniecības vidusskolā. Kad skolu slēdz, pārceļas uz Liepāju un 1952. gadā sāk strādāt Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļā. Paralēli darbam skolā veido scenogrāfiju vairākām Liepājas teātra izrādēm.

Kopš 1943. gada regulāri piedalās kopizstādēs. Personālizstādes notikušas Liepājā, Jelgavā, Saldū, Tukumā, Jūrmalā un Kuldīgā. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1959. gada, no 1960. līdz 1964. gadam bijis arī Mākslinieku savienības Liepājas nodaļas priekšsēdētājs.