Glezniecība

Taukulis Pēteris

piedāvājumā 26 darbi

Pēteris Taukulis (1958)

Pēteris Taukulis ir liepājnieks, kura ceļš līdz māksliniekam ir raibi garš. Bijis strādnieks ostā, strādājis Liepājas Metalurgā, mežcirtējs, restaurators un brīvmākslinieks. Kopš 1990.gada ir  profesionāls mākslinieks, kurš aktīvi iekļaujas Latvijas mākslas dzīves norisēs. No 1995.gada sarīkojis daudzas personālizstādes Rīgā, Liepājā un citās Latvijas pilsētās.

Izglītību ieguvis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā un Liepājas Pedagoģijas akadēmijā. Strādā Liepājas mākslas vidusskolā, ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

Mākslinieks strādā dažādās glezniecības un zīmējuma tehnikās, radot eļļas gleznas, akvareļus, zīmējumus ar zīmuli, tušu un pasteļtehnikā. Vairāk ka 100 darbi veidoti kolāžas tehnikā, kā arī 20 gadu garumā uzzīmēti un uzgleznoti vairāk ka 1400 pašportreti. Bez kolāžām un pašportretiem P. Taukulis glezno arī ziedus, aktus, portretus.

Piedalījies vairāk kā 30 kopizstādēs Latvijā un ārzemēs, 17 personālizstādes Latvijā. 2005. gadā izstādes „Liepājas rudens 2005” laureāts (par stilistiski izturētu dažādu tehnisko risinājumu mākslinieciski pārliecinošu apvienojumu filozofiski piesātinātā kolāžā). 2011. gadā ar mākslinieku grupu „OCTOPUS” piedalījies kopizstādē „Heart on the street” Minhenē (Vācija). 2014.- 2016. biedrības “Mākslas kolēģi” vadītājs.