Grafika

Lazarevs Leonīds / Лазарев Леонид Николаевич

piedāvājumā 4 darbi

Leonid Lazarev / Леонид Николаевич Лазарев (1937)

Leonid Lazarev / Леонид Николаевич Лазарев (1937) pazīstams un slavens krievu foto mākslinieks un foto žurnālists.

Dzimis Maskavā un kā fotoamatieris sācies darboties jau skolas gados. Kad 1957. gadā notika Jaunatnes un studentu festivāls, viņš tajā ieguva otro vietu. Šī uzvara – principiāli mainīja viņa uzskatus par fotomākslu, saprotot jau to kā profesiju. Vēlāk, jau radās iespēja regulāri piedalīties izstādēs “Mūsu jaunatne”. Tad nāca uzaicinājums no žurnāla “Советская Женщина / Padomju Sieviete” strādāt par foto žurnālistu. Galvenais žurnāla mākslinieciskais redaktors Kiriks Orlovs – bija tas, kas jauno fotomākslinieku ievadīja šīs profesijas noslēpumos un parādīt to vērtību skalu, kas kalpoja ilgus gadus. Sākās nebeidzamu komandējumu laiks pa visu Padomju Savienību, kā arī Kremli. Tā visa rezultātā no 1960-62. gadam tika piešķirtas žurnāla “Советская Женщина / Padomju Sieviete” prēmijas.

1962. gadā pēc ārzemju preses ieskatiem – Leonīds Lazarevs iekļuva pasaules labāko fotogrāfu sarakstā.

No 1964. gada – foto korespondents žurnālā “Кругозор”, kur strādāja kopā ar izciliem krievu žurnālistiem.

1961. gadā Vissavienības foto izstādē apbalvots par fotogrāfiju “Māsa”, 1962. gadā – par fotogrāfiju “Karpatos”, šo pašu fotogrāfiju izmantoja L.P. Diko grāmatā par foto kompozīciju. Tāpat L. Volkovs – Lanits izmantoja vairākas fotomākslinieka fotogrāfijas savā grāmatā “Fotoportreta māksla”. 1972. gadā balva par nopelniem žurnālā “Кругозор”. 1972. gadā pabeidz Žurnālistikas Institūtu (Институт Журналистского мастерства). 1974. gadā saņēma prēmiju starptautiskajā foto konkursā “Новое время”.

1984. gadā prēmija Vissavienības izstādē “40-летие Великой Победы”. Aizstāv diplomu “Vissavienības Kinematogrāfijas institūtā” (ВГИК) kino operatoru fakultātē. 1986. gadā kļuva par “Литературной газеты” laureātu. 1989. gadā rada estrādes numuru sarunu žanrā ar fotogrāfiju izmantošanu un ar foto teātri, ar kuriem apbraukā Vissavienības galvas pilsētas. Vēlāk kļuva par foto brīvmākslinieku un saņēma Kodak – Meistara nosaukumu. Piedalījies daudzos projektos.