Glezniecība

Purmale Līga

piedāvājumā 9 darbi

Līga Purmale (1948)

Dzimusi 1948. gada 4. oktobrī, Dundagā.
Mācījusies Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolā un pēc tam beigusi Latvijas Mākslas Akadēmiju.

Latvijas mākslā spoži ienāca 1970.gadu vidū. Viņas dzīve un māksla bija spilgts kontrkultūras paraugs. Līgu Purmali pamatoti var uzskatīt par vienu no fotoreālisma principu pamatlicējiem latviešu glezniecībā. Izstāde 1974. gadā skaidri noformulēja autores centienus glezniecībā pietuvoties tādai realitātes pakāpei, kas ir vairāk nekā precīza fotogrāfija. Kopjot un attīstot fotoreālisma principu māksliniece ir izkopusi individuālu izteiksmes stilu un radījusi savu ainavas koncepciju. Līgu Purmali raksturo kā vienu no spēcīgākajiem savas paaudzes glezniecības meistariem.

Līgas Purmales darbi atrodami Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, Klāva Sīpoliņa fonda kolekcijā Kanādā, Aināra Gulbja privātkolekcijā kā arī citās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs, Jane Voorhees Zimmerli Art Museum, Rugers University (ASV).

Līgas Purmales darbs "Saturday night movie" 2009. gada 9. jūnijā tika nosolīts starptautiskā izsoļu nama Sotheby`s izsolē Londonā.