Glezniecība

Prokofjeva Aļona

piedāvājumā 8 darbi

Aļona Prokofjeva (1988)

No 2016 gada Galaktionova. Aļona absolvējusi Rīgas Mākslas skolu, Latvijas Universitāti saņemot Vizuālās mākslas skolotāja un mājsaimniecības skolotāja kvalifikāciju, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru, konceptuālu meistardarbnīcu Ivara Heinrihsona vadībā. Māksliniece piedalās izstādēs kopš 2011. gada.

Aļonai patīk petīt dažādas materialitātes caur glezniecību, īpaši stiklu un metālu. Darbu mērķis reālistiska materialitātes sasniegšana.

Interese par materiālitātem autorei rodas aplūkojot 17gs. holandiešu mākslinieku darbus. Gleznās uzrunāja ar savu reālistisku materialitātes attēlošanu. Pateicoties reālistiskam glezniecības paņēmienam katrs uzgleznots priekšmets izskatās kā dārgums, tie apbur ar savu hiperreālismu, tajos sajūtama harmonija, milzīga enerģija un spēks. Tas arī ir galvenais Aļonas mērķis, gleznojot, ielikt katrā darbā enerģiju un spēku padarot tos par dārgumiem izmantojot reālistisku glezniecības paņēmienu. 

Darba procesā notiek detalizēta dabas formu, faktūru un materialitātes izpēte, kurai seko to attēlojums glezniecībā, balstoties uz reālisma estētiku, dzīves patiesību. Attēlot priekšmetus objektīvi, dabiski, ar visam objektiem piemītošām īpatnībām, mākslinieciski patiesi, kas ir reālisma estētikas būtība.

No 2020. gada Jelgavas Mākslinieku biedrības biedre

Personālizstādes:

Piedalīšana kopizstādēs un konkursos: