Glezniecība

Pippel Otto Eduard

piedāvājumā 1 darbs

Otto Eduard Pippel (1878-1960) - Vācu mākslinieks.

Daudz gleznojis Minhenes pilsētas dzīvi. Viņš tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem dienvidū Vācijas impresionistiem.

Viņš dzimis Lodzā, Vācijas imigrantu ģimenē. 1896. gadā viņš stājās Strasbūras Lietišķās mākslas skolā. Pēc militārā dienesta 1905. gadā viņš pabeidza Karlsrūes kopā ar Frīdrihu Feru un Julius Hugo Bergmann, kā arī Drēzdenes akadēmiju Gottardt-Kyule. 1909. gadā viņš saņēma pastāvīgu dzīvesvietu Planegā netālu no Minhenes. 1912. gadā bija "Luitpoldgruppe" biedrs un pirmo reizi izstādījās Minhenē. Pirmā pasaules kara laikā strādāja par tulku. Pēc 1918. gada dzīvoja savā mājā Planeggā, kur viņš radīja lielāko daļu no saviem darbiem. Kā izcili krāsu meistars, viņš gleznoja ainavas, klusās dabas un pilsētas skatus, kā arī labi tika galā ar abstrakto glezniecību. Pippela gleznas raksturojas ar pastozu, mirgojošu krāsu lietošanu. Viņa Minhenas motīvi, piemēram, Hofgarten, Englischer Garten un Hirschgarten, padarīja viņu slavenu.

Pippela darbus var redzēt Pašvaldības galerijā Städtischen Galerie Lenbachhaus („Das Undosabad in Starnberg“ un„Großstadtstraße”), kā arī ar Städtischen Galerie Rosenheim („Am chinesischen Turm“, „Sommer“ und „Kammermusik“).