Glezniecība

Mendžiskis Sergejs

piedāvājumā 1 darbs

Sergejs Mendžiskis / Serge Mendjisky (1929-2017)

dzimis 1929. gadā Parīzē. Viņa tēvs Moriss Mendžiskis bija gleznotājs no Parīzes skolas, tā Seržs kopš bērnības iepazinās ar mākslas pasauli. Pēc studiju pabeigšanas Parīzes Tēlotājmākslas skolā viņš drīz kļuva par atzītu mākslinieku, un viņa darbi tika eksponēti Eiropā, Japānā un ASV. Viņš izmantoja fotogrāfiju, lai veiktu sākotnējās studijas glezniecībā.

Sadalot un pārkomponējot dažu pasaules slavenāko pilsētu horizontus, piemēram, Ņujorkas un Parīzes, Sergejs Mendžiskis rada jaunas pilsētas ainavas, kas liek apšaubīt mūsu uztveres spējas.

Apjomi, gaismas un krāsas rada dažādus vizuālos ritmus, kas rada jaunas saiknes starp laiku un telpu. Caur Serža Mendžiska radošumu Brodveja kļūst par krāsainu gaismu sprādzienu, savukārt Ņujorkas "Down Town" poētiski valsē čella skaņās. Atpazīstamas pilsētas ainavas tiek definētas no jauna, un to realitāte tiek pārformulēta, kļūstot par trīsdimensiju.

Sergeja Mendžiska darbi ir pārstāvēti gan publiskās, gan privātās kolekcijās, tostarp Parīzes Modernās mākslas muzejā, Filadelfijas Mākslas muzejā un Puškina Tēlotājmākslas muzejā Maskavā.