Glezniecība

Jēkabsons Jānis

piedāvājumā 1 darbs

Jānis Jēkabsons (1955) - gleznotājs, dzimis Rūjienā.

Latvijas mākslas akadēmijā ieguvis interjera un iekārtas nodaļas mākslinieka diplomu, kā arī humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā, Jūrmalas mākslinieku grupas biedrs kopš 1981. gada. Personālizstādes bijušas Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Somijā. Par sevi viņš saka:

„Pašlaik es savos darbos risinu pārdomas par mūsu zemes, šīs vietas vērtību un unikalitāti. Nodarboties ar mākslu ir kā sarunāties ar sevi skaļi. Es nemitīgi sev uzdodu jautājumu, kāpēc tu dari to šādi, varbūt vajag savādāk; tas ir patiesības izzināšanas process, kas nekad nebeidzas, tā ir jāatrod katram māksliniekam pašam pēc savas izjūtas un domāšanas. Mākslai nav arī loģikas, pārvarot loģiku mēs ejam uz priekšu. Man ļoti nozīmīga ir gleznošana dabā, plenērā. Daba nemelo, tā slēpjas, tā nemitīgi mainās. Es cenšos dabu nekopēt, tas nav iespējams un tas nav mans uzdevums. Man gleznojot laiks pazūd, domas plūst neapzināti un roka strādā automātiski. Mākslas darbā jācenšas atmest viss liekais, traucējošais un ar vienkāršiem izteiksmes līdzekļiem, perfektu kompozīciju jāpanāk maksimāls efekts un jācer, ka būs”.

Gleznotājs Jānis Jēkabsons ir aktīvs un radošs mākslinieks, kurš regulāri rīko personālizstādes, piedalās grupu izstādēs un plenēros


Informācijas avots:

Elmārs Barkāns. "Jāņa Jēkabsona gleznu izstāde "Mana Latvija" grāmatu namā "Valters un Rapa""  // http://jauns.lv/raksts/zinas/273500-jana-jekabsona-gleznu-izstade-mana-latvija-gramatu-nama-valters-un-rapa (Skat. 2018.07.24)