Glezniecība

Hermanovskis Egīls

piedāvājumā 1 darbs

Egīls Hermanovskis (1918-1992) 

piedzima 1918. gada 13. marta Vīlandē, Igaunijā, ģimenē, kur viņš auga mākslas, kultūras un jaunu ceļu meklētāju vidē. Tēvs — Teodors Hermanovskis — inženieris, arhitekts, satiksmes ministrs; māte Paula — aktīva lietišķās mākslās; krusttēvs — prezidents Kārlis Ulmanis. Egils studē LU arhitektūras fakultātē no 1938. g. līdz 1944. gadam. Pēc tam Štutgartes Universitātē. Studiju laikā viņš, cita starpā, izceļas kā slēpotājs — slalomists. Egils, sekodams vecākā brāļa Askolda slalomista gaitām Garmišpartenkirhenas olimpiskās ziemas spēlēs, izcīnīja Latvijas meistartitulu slalomā. Sports un māksla ir divas viņa mīlestības tajā laikā. Viņa zīmējumi ir "Atpūtā", ilustrācijas vairākās grāmatās. Viņa zīmējumi sevišķi izceļas reklāmas plakātos, piemēram, filmai "Zvejnieka dēls". Kopā ar savu tēvu viņš nodibina Rīgā mākslas salonu un arhitektūras biroju. 1944. gada septembrī dodas uz Vāciju. 1947. gadā Egils Hermanovskis pārceļas uz dzīvi ASV. Amerikā viņš atsāk arhitekta gaitas, plānojot modernas mājas, un izvēršas arī "par iekštelpu plānotāju. Saņēmis aicinājumu piedalīties arhitektūras izstādē kopā ar atzītiem meistariem - Antoninu Reimondu, Fišeru u.c.

Arhitekts-mākslinieks Egils Hermanovskis ir saņēmis daudzas godalgas, atzinības par viņa plānotajām celtnēm un iekštelpām. Pēc viņa plāniem ir būvētas un iekārtotas privātmājas, biroju celtnes, restorāni klubi u.c. Tanī pašā laikā Egils Hermanovskis kā gleznotājs, ik gadu rīko personālizstādes. No 1962. gada viņam Manhetenā 61. ielā, pieder mākslas galerija "Studio H. Gallery" , Vēlāk šī galerija ir Greitnekā (Great Neck, N.Y.), tuvāk viņa dzīves vietai.

"The World Federation of United Nations Association" izvēlējās viņa gleznu "Cerība", ko ierobežotā skaitā iespiestu, pārdeva līdztekus 1988. gada ANO pastmarkai "Pasaule, kur nav bada". E. Hermanovskis piedalījās arī latviešu rīkotās mākslas izstādēs un bija ALMA DV biedrs.

 

Informācijas avots:

Egīls Hermanovskis // https://timenote.info/lv/Egils-Hermanovskis (Skat. 2018.07.21)