Glezniecība

Blanšārs Antuāns / Blanchard Antoine

piedāvājumā 2 darbi

Antuāns Blanšārs / Antoine Blanchard (1910-1988) (īstais vārds Marcels Massons (fr. Marcel Masson) - franču gleznotājs.

Dzimis Francijā 1910. gada 15. novembrī nelielā ciematā netālu no Loire krastiem. Viņš bija vecākais no trim bērniem; viņa tēvam, mežstrādniekam, piederēja neliels mēbeļu veikals. Viņš absolvējis Rennas Mākslas skolu, kur apguva skulptūru un zīmēšanu. Pabeidzot studijas, viņam tika piešķirta augstākā skolas balva Le Prix du Ministre. 1932. gadā Blanšārs pameta Rennu un iestājas Parīzes mākslas skolā, kuru viņš veiksmīgi pabeidza. Pēc absolvēšanas viņš saņēma augstāko romiešu balvu.

Māksliniekam ir spilgti izteikta mīlestība pret Parīzi un tas ielām. Būtisku iespaidu uz viņa daiļradi atstāja impresionisma gleznotājs Eugene Gallien-Lalou. Daudzi attēlotie priekšmeti un ainas uz Blanšāra darbiem ir ņemti no 1890. gadu Parīzes attēliem. Maigas gaismas švīkas un mirgojošie toņi rada harmonijas, spilgtuma un gaismas sajūtu. Blanšāra glezniecībai, raksturīgi mazie apaļie un mīkstie triepieni; viņa darbos jūtama neliela miglainība, kas atgādina impresionisma perioda meistarus.

Blanšār bieži strādāja pie gleznās vairākas dienas vai mēnešus, līdz brīdim, kad varēja sajust, ka tie ir pabeigti. A. P. Lard savā grāmatā rakstīja par Antoine Blanchard: \"Viņa dzīve - viņa darbs\", jo mākslinieks vienmēr daudz laika pavadīja darbā.