Glezniecība

Safronovs Nikas / Сафронов Никас Степанович

piedāvājumā 3 darbi

Nikas Safronovs / Никас Степанович Сафронов (1956) 

Viņam tika piešķirts tituls "Krievijas Federācijas mākslinieks".

Nikas dzimis 1956. gadā Uljanovskā. Izaudzis maznodrošinātā ģimenē, kurā bija 6 bērni. Absolvējis Surikovas Maskavas Valsts akadēmijas Mākslas institūtu. Pēc laikabiedru psiholoģisko portretu sērijas mākslinieks kļuvis slavens.

Pēc ilgām profesionālajām un vispārīgajām kultūras studijām Nikas apkopoja savas idejas un izveidoja savu virzienu, kas tehniski balstījās uz klasiskajām gleznām - Dream Vision, un to aktīvi izmanto ne tikai iztēle un intuīcija, bet arī zemapziņas un bezsamaņā izjūtas. Dream Vision gleznas ir kļuvušas populāras dažādās valstīs un sabiedrības nozarēs, pateicoties plašam kultūras kontekstam.

1978. gadā mākslinieks rīkoja savu pirmo solo izstādi Paņevežas pilsētā.

1980. gadā Viļņā notika mākslinieka nākoša personālizstāde.

1983. gadā Nikolajs pārcēlās uz Maskavu.

1992.-1994. viņš bija Krievijas žurnāla "the Penthouse" mākslinieciskais vadītājs, un kopš 2000. gada tas galvenais mākslinieks; zinātniskajā žurnālā "Aura-Z", "Diplomāts" un "Zvaigžņu pasaule" konsultants un noformētājs, žurnāla "Amerika" un "Monolīts" mākslas direktors, žurnāla "Maskava un maskavieši" galvenais mākslinieks.

2009. gadā mākslas galeriju tīkls "Retums-Art" (direktors Oļegs Torgalo) kļuvis par Nikolaja Safronova ekskluzīvo pārstāvi Ukrainā. Mākslinieka izstādes tika organizētas Kijevā (InterContinental Hotel Kijevā) un Odesā (Jūras mākslas galerija)

Safronov gleznojis daudzus politiķus un šovbiznesa māksliniekus, bez viņu piekrišanas, un pēc tam dāvināja viņu prototipiem. Tādējādi viņa gleznas bija slavenu cilvēku mājās.

2011. gadā Sotheby izsolē glezna "Itālijas sapņi" tika pārdota par 106 000 dolāriem. Glezna "Portrets Ringo Starr" tika pārdota par 6850 $ 2015. gadā decembrī. 2014. gadā Safronova gleznas tika izstādītas divreiz AI izsolē, maksimālās cenas sasniedza 60 000 rubļu, kas bija mazāks par rezerves cenu.