Glezniecība

Raczynski Aleksander

piedāvājumā 1 darbs

Aleksander Raczynski (1822-1889)

bija poļu portretu gleznotājs.

Pirmās mākslas nodarbības apguvis dzimtajā pilsētā pie Jana Maškovska. Pēc 1846. gada studējis Vīnes Tēlotājmākslas akadēmijā un Minhenes Tēlotājmākslas akadēmijā. Vēlāk viņš apmeklēja École des Beaux-Arts Parīzē. Studentu gados viņš radīja lielu skaitu humoristisku zīmējumu un karikatūru, kas atainoja mākslinieciskās kopienas dzīvi. Tagad tie atrodas Vroclavas Ossolineum kolekcijā.

1857. gadā viņš devās uz Itāliju un pēc atgriešanās apmetās uz pastāvīgu dzīvi Lvovā. kur viņš atvēra portretu studiju. Viņa pazīstamākie modeļi bija Vinsentijs Pols, Aleksandrs Fredro, Juzefs Dverņickis, Macejs Ribinskis un Gregorijs Jahimovičs. Viņš bieži gleznoja no fotogrāfijām. Viņa draugs Arturs Grotgers nodrošināja ainavu fonu daudziem Račiņska portretiem.

Viņš gleznoja arī sakrālās un vēsturiskās tēmas, kā arī mūsdienu ainas no Krimas kara. 1855. gadā viņš iegravēja ģerboņus jaunajam Kaspera Niesiecka Herbarz Polski izdevumam. Viņš bija arī "Ļovas tēlotājmākslas draugu biedrības" dibinātājs un biežs izstādes dalībnieks, kā arī bija Tehniskās akadēmijas (tagad Ļvovas Politehnikums) direktors.

Viņa darbus var apskatīt Ļvovas Nacionālajā mākslas galerijā un Karaļa Jāņa III pils muzejā, Vilanovā.