Glezniecība

Pustoškins Ivans

piedāvājumā 3 darbi

Ivans Pustoškins (1940)

Ivans Pustoškins dzimis 1940.gadā Abrenē (Pitalova).

1959. gadā beidzis Rīgas Mākslas arodskolu un 1970. gadā ieguvis Tautas lietišķās mākslas meistara nosaukumu.

Pēc Latvijas Mākslas akadēmijas rūpnieciskā dizaina vakara kursu beigšanas (1971.-1974.) Ivans Pustoškins turpināja mācīties pie gleznotāja Mihaila Korņecka (1977.-1982.), akadēmiķa Eduarda Kalniņa (1985.-1987.) un profesora Vladimira Kozina (1999.-2005.). Sākot ar 1965. gadu, Ivans Pustoškins piedalās gan vietēja mēroga, gan arī starptautiskajās lietišķās mākslas izstādēs.

Pēc profesijas Ivans Pustoškins ir dizainers, bet 1974.gadā mākslinieks sācis aizrauties ar akvareļiem un šajā – sev vistuvākajā tehnikā turpina darboties arī šodien. Mīļākais mākslinieka žanrs – marīna ar mūžam mainīgo ūdens spoguli un debess atspīdumu tajā. Debesis un mākoņu variācijas ir daudzu Ivana Pustoškina gleznoto ainavu pamataslēga. Mākslinieks tos vērojis dabā, jo daudzus gadus veltījis ūdens sportam – airēšanai.

Ivans Pustoškins piedalās gandrīz visās izstādēs, kurās savus darbus rāda Jūrmalas mākslinieku grupas biedri. Mākslinieka personālizstādes bijušas Prāgā, Pleskavā, Berlīnē, Varšavā, Gdaņskā, Helsinkos, Brovstā, Maskavā, Toronto, Jaltā, daudzkārt arī Rīgā un Jūrmalā.

Ivana Pustoškina darbi atrodas šādās kolekcijās: Jūrmalas pilsētas muzejā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Pleskavas vēstures, arhitektūras un mākslas muzejā, M.Vrubeļa vārdā nosauktajā Omskas Mākslas muzejā, Nojabrskas pilsētas muzejā, Mihailovskas muzejā Puškina kalnos, Baltijas Starptautiskās akadēmijas kolekcijā Rīgā, Starptautiskajā praktiskās psiholoģijas augstskolā Rīgā, kā arī privātkolekcijās ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā, Kanādā, ASV, Zviedrijā, Beļģijā, Izraēlā, Somijā, Itālijā.”

 

Informācija ņemta no: Jūrmalas pilsētas muzeja