Glezniecība

Purigins Leonīds

piedāvājumā 1 darbs

Leonīds Purigins (1951-1995), krievu gleznotājs, tēlnieks, kura darbu stils ir beidzot "attaisnots" Krievijā.

Piedzimis militārajā pilsētiņā netālu no Narofominskas (Maskavas apgabals) pensionēta virsnieka ģimenē, kur tēvs darināja leļļu  modeļus rotaļlietu rūpnīcai. 1965. gadā pameta skolu un dzīvoja no gadījuma darbiem. No 1969. gada sāka apmeklēt mākslas studiju Naro-Fominsk kultūras namā. Vairākas reizes neveiksmīgi mēģinājis iestāties mākslas augstskolā. Ap  1970-to gadu sākumu, kļuva zināms šaurā lokā „underground” (pagrīdes) dzīvokļos kā mākslinieks. Ne reizi vien nokļuva psihiatriskajās slimnīcās. Ap 1980-to gadu darbojās studijā Furmaņa ielā (kas vēlāk deva nosaukumu veselai „neformālās” mākslas grupai), bet praktiski viņš nepiederēja nevienai grupai un gāja savu ceļu.

Šis ceļš kļuva par tipisku orientieri uz viņa īpaša veida "naivo mākslu", kas aizvieto tradicionāli- idillisko garastāvokli ar šizoanalītisku  "personas mitoloģiju". Šīs mākslas centrā ir pats mākslinieks - «Леня Пурыгин. Художник из Нары. Гениальный» (kā tas bija rakstīts arī uz viņa vizītkartes), kuru ieskauj personīgie fantomi, kur dominē zilās sievietes  eņģeļa tēls, kas  regulāri glābj autoru no elles un tās pretpols – sieviete - fantastisks zvērs. Kompozīcijās - spilgtas psihodēliskas krāsas, kuras atspīd pret kosmosa tumsas telpu, laika gaitā kļūstot  lielākas, pārvēršas par vairāk daļu "relikvija altāri".

1988. gadā izstādīts izsoļu nama "Sotheby 's" Maskavas izsolēs, divi darbi no šiem "psihodeiliskajiem atāriem" - Pipa (Vīzija uz Ohvata ezera), 1985 un Molohs (Zilā tauriņa nāve), 1988 - iezīmēja Purigina triumfu starptautiskajā mākslas tirgū.

1989. gadā Purigins emigrēja uz ASV, apmetas uz dzīvi Ņujorkā, kur viņš nostiprināja savus panākumus ar galerijas "Edward Nahamkin" atbalstu. 1992. gadā organizēja izstādi Maskavā par mūsdienu krievu "naivo mākslu" un speciālu galeriju ar kuras palīdzību centās atbalstīt  stilistiski viņam tuvos jaunos māksliniekus. Viņš publicēja arī trīs prozas grāmatas sarakstītas  "plūsmas apziņas" stilā (Хреновины. Минироманы, 1990; Космическая дурочка, 1993; Публия, 1993).

Purigins nomira no sirdslēkmes Maskavā kārtējās vizītes laikā.

20-21 gadsimta mijā viņa gleznas tika iekļautas  Tretjakova galerijas un citu slavenu muzeju kolekcijās.

Kolekcijas:
Valsts Tretjakova galerija, Maskava
Maskavas Modernās mākslas muzejā, Maskavas
Okultās mākslas muzejs ART4.RU, Maskava
Museum P. Ludwig, Ķelne, Vācija
Jurija Traysmana kolekcija, ASV
Jaunais muzejs, Sanktpēterburga

un citās publiskajās un privātajās kolekcijās

Materiāls ņemts no:  http://www.liveinternet.ru/users/julyflower/post75594196/